top of page

Šilauogių veislių naujienos


NoriuUogu.lt šilauogyne dera Spartan, Patriot, Bluecrop, Toro, Chandler bei licencijuotos Reka®, Huron®, Draper® ir Titanium® veislės (Licencijuotos veislės, žymimos "®" ženkleliu, turi patentą, kuris priklauso veislės kūrėjui, todėl šias veisles griežtai draudžiama dauginti tiek savo reikmėms tiek pardavimui).


NoriuUogu.lt šilauogynas pradėtas kurti 2001 m. Sodinimo darbus pradėjome nuo 100 šilauogių krūmelių, o šiuo metu uogyne dera apie 6000 krūmų. Šilauogyno kūrimo pradžioje puikiai pasiteisino tokios veislės kaip Patriot, Bluecrop, Spartan, Toro ir Chandler, tačiau vėliau buvo nuspresta investuoti į licencijuotas veisles. Šis sprendimas atsipirko su kaupu; naujųjų veislių derlius ypač džiugino uogų gausumu ir kokybe.


Pirmoji licencijuota veislė, papildžiusi šilauogyną buvo Reka®. Ji greitai tapo šilauogyno ankstyvąja top veisle, kuri pasižymėjo greitu augumu: praktiškai nuo pirmo sezono (2014 m.) jau skynėme ypač gausų ir gražų Reka® šilauogių derlių. Nuo 2017 metų Reka® pasiūlėme savo klientams, kurie taip pat labai greitai įvertino šios veislės krūmų ir uogų kokybę. 2018-2022 metais Reka® išlieka viena populiariausių šilauogių veislių, kurią auginti renkasi sodininkai visoje Lietuvoje.


Reka® šilauogės

Draper® šilauogės buvo pasirinktos visų pirma dėl Europos augintojų atsiliepimų apie uogų dydį ir išskirtines skonines savybes. Vis dėlto, Draper® augumas, palyginti su Reka® yra mažesnis, todėl didesnio derliaus reikėjo palaukti. Po dviejų sezonų įsitikinome, kad Draper® derliaus kokybei neprilygsta nei viena iš jau auginamų veislių. Uogos užaugo ypač stambios, skanios, labai saldžios, o pati uoga tvirta, traški, malonios konsistencijos. Uogos pasižymėjo geru transportabilumu, ilgai išliko šviežios, geriausiai iš visų veislių išlaikydavo formą atitirpinus po užšaldymo. Draper® derlius buvo ypač gausus, nors krūmeliai, lyginant su Reka® apie trečdaliu žemesni. Veislė vidutinio ankstyvumo, puikiai pagyvina uogų prekybą rugpjūčio mėn.

Draper® šilauogių derlius

2018 metais šilauogyną papildė licencijuotos Huron® šilauogės. Ši veislė išsiskiria saldžiausiomis uogomis; sunokusios uogos neturi rūgštelės, todėl kai kuriems ragautojams gali pasirodyti netgi per saldžios. Huron® dera keliomis dienomis ankščiau už Draper®, krūmas vidutinio augumo, užaugina stambias uogas su šviesiai mėlynu apnašu.


Huron® šilauogių derlius

Paskutinė naujovė NoriuUogu.lt šilauogyne - licencijuota šilauogių veislė Titanium®. Ši veislė išvesta JAV Oregono valstijoje veikiančiame šilauogių medelyne, kuris specializuojasi šilauogių genetinės medžiagos vystymu ir bendradarbiauja su stipriausiais pasaulio šilauogių ūkiais. Titanium® vadinama XXI a. šilauogių derliumi ir skoniu; veislės patentą administruoja ir prižiūri Pasaulinė augalų genetikos kompanija (D. Britanija). Skirtingai nei kitų licencijuotų veislių, šios veislės sodinukai gali būti platinami tik komerciniams šilauogių augintojams (ūkininkams, individualios žemės ūkio veiklos vykdytojams). NoriuUogu.lt sodai ir daigynai yra vieninteliai šios veislės platintojai Baltijos šalyse.


Titanium® šilauogės

Titanium® pasižymi itin dideliu produktyvumu ir turi geresnes skonines savybes lyginant su iki šiol augintomis populiariausiomis šilauogių veislėmis. Užaugina stambias, šviesiai mėlynas, patrauklios išvaizdos uogas. Uogas veda ant stačių, tvirtų stiebų, todėl patogu ir lengva surinkti derlių. Dera keliomis dienomis ankščiau už Draper® šilauoges. Kaip ir Draper® šilauogės, pasižymi tvirtumu, yra saldžios ir traškios. Titanium® ypač tinka augintojams, kurie orientuojasi į šviežių uogų rinką. Lengvesnis uogų rinkimas leidžia sutaupyti darbo jėgos kaštus, o nurinktos uogos labai ilgai išlieka šviežios (net iki 8 savaičių!). Titanium® derlius yra pastovus, uogos vienodo dydžio ir skonio, todėl ši veislė yra ideali šviežių uogų rinkai. Šią veislę testavę šilauogių ūkiai Oregono valstijoje (JAV) giria Titanium® uogų kokybę ir vadina ją XXI a. šviežių uogų rinkos topu.


Titanium® šilauogių derlius

© NoriuUogu.lt. Be NoriuUogu.lt sutikimo kopijuoti draudžiama.

Mūsų naujienos
Naujausi
Archyvas
Paieška pagal raktažodžius
Žymių dar nėra.
Sekite mus
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Google+ Basic Square
bottom of page