top of page

 Į e-parduotuvę

 Naujausi

Agrastai

Ribes uva-crispa

Pasisodinę agrastų krūmelį, uogų galite tikėtis jau ateinantį sezoną, besibaigiant braškių derėjimui.

Viena iš svarbiausių agrastų ypatybių – didelis kiekis gintaro rūgšties, mažinančios galvos smegenų kraujagyslių spazmus. Ši rūgštis išlieka ir verdant.

Be to, agrastai normalizuoja skrandžio ir žarnyno veiklą, padeda organizmui atsigauti po sunkių ligų, mažina kraujospūdį. Ypač naudinga gerti agrastų sultis. Jos mažina troškulį ir gaivina, o paskanintos medumi gydo gerklės perštėjimą. Jas tinka vartoti sutrikusios medžiagų apykaitos, nutukusiems žmonėms.

 

Captivator

Derlingumas: derlinga.

Arsparumas: atspari miltligei ir grybelinėms ligoms, atspari šalčiams.

Vaisiai: raudoni, vidutinio dydžio, skanūs.

Krūmas: augus, bespyglis.

Veislės ypatybės: veislė desertinė.

Invicta

Derlingumas: labai derlinga.

Arsparumas: atspari miltligei ir grybelinėms ligoms, atspari šalčiams.

Vaisiai: geltoni, vidutiniai ir labai dideli, skanūs.

Krūmas: augus.

Veislės ypatybės: veislė desertinė, vaisiai tinkami perdirbimui.

Hinnonmaki Rot

Derlingumas: labai derlinga.

Arsparumas: atspari miltligei ir grybelinėms ligoms, atspari šalčiams.

Vaisiai: raudoni, vidutiniai, skanūs.

Krūmas: augus.

Veislės ypatybės: veislė desertinė.

Please reload

Archyvas

Patarimai

 

  • Agrastai nereiklūs uogakrūmiai. Jie sodinami antroje rugsėjo pusėje arba pavasarį dar nesprogus pumpurams.

  • Reikia parinkti saulėtą vietą, mėgsta vandeniui laidžią, puveningą, drėgną, silpnai rūgščią dirvą. Nemėgsta smėlingos dirvos ir vietų, kur užsistovi vanduo.

  • Duobę iškaskite 50x50 cm, gylis - per du kastuvus. Dugną išpurenkite, sukaskite kauburėlį. Subrendusį kompostą sumaišykite su sauja mineralinių trąšų, o po to sumaišykite su žeme. Sodindami sodinuko šaknis išskleiskite. Sodinimo gylį patikrinkite per duobę permetę kartelę. Duobę užpilkite žemės mišiniu, kad prie šaknų neliktų oro, stipriai apspauskite kojomis ir gausiai paliekite. Kad nepažeistumėte vaiskrūmio šaknų, kurios yra viršutiniame dirvos sluoksnyje, žemės aplink agrasto krūmą nepurenkite

  • Žemę mulčiuokite subrendusiu kompostu. Agrastų krūmas puikiai dera net 10–15 metų. Vertingiausios 4 – 8 metų agrastų šakos.

  • Vegetacija prasideda, kai vidutinė paros temperatūra esti 5 – 6 C, todėl agrastas pražysta anksčiau už kitas uogines kultūras – gegužės pirmąjį dešimtadienį. Žydi apie dešimt dienų, dera kasmet, ištvermingi žiemą, mėgsta drėgmę. Agrastai atsparesni sausroms ir mažiau reiklūs negu juodieji serbentai.

  • Pasodinti agrastų krūmai patrumpinami prie pat dirvos paviršiaus, kad gerai prigytų ir išaugintų stiprius ūglius. Antraisiais ir trečiaisiais metais pašalinami tik labai išlinkę ir žeme besidriekiantys stiebai. Ateinančiais metais krūmai retinami išpjaunant senas šakas krūmo viduryje ir stiebus, kurie guli ant žemės. Derančiame agrastų krūme turi būti 6—8 iš šaknies kaklelio išaugę pagrindiniai stiebai. Jeigu iš šaknies kaklelio išauga daug naujų stiebų, pavasarį retinami silpni, o paliekami stipriausi stiebai.


Rekomenduojama genėti ankstyvą rudenį ar pavasarį iki vegetacijos pradžios.

Kamieniniai agrastai, skiepyti į auksuotąjį serbentą, formuojami taip: pirmaisiais metais pagrindinis ūglis patrumpinamas iki pusės ir pririšamas prie vertikalaus kuoliuko. Iš jo išauga šoniniai ūgliai, kurie formuoja pagrindines vainiko šakutes. Po metų tie ūgliai patrumpinami vienu trečdaliu, kad išsišakotų. Vainike turi būti 6—8 pagrindinės šakos. Pradėjusių derėti kamieninių agrastų vainikas retinamas panašiai kaip krūminių.

 


 

© 2014-2022 noriuuogu.lt

bottom of page