top of page

 Į e-parduotuvę

Avietės

Rubus Idaeobatus

Aviečių uogose esančios obuolių, citrinų ir kitos organinės rūgštys skatina virškinimą, naikina žalingus žarnyno ir skrandžio mikroorganizmus. Šios medžiagos padeda pašalinti iš organizmo sunkiųjų metalų druskas, radionuklidus, gydo aterosklerozę. Uogose gausu vitaminų A, C, E, taip pat B grupės vitaminų, folinės rūgšties, geležies, vario, kalio ir kitų mikroelementų, todėl vartojamos nuo mažakraujystės, sutrikus širdies ritmui. Iš jų gaminamos sultys, sirupai, drebučiai, džemas, uogienės, vynas, jos džiovinamos, šaldomos. Šaldytose uogose išlieka visos vertingos medžiagos, nepasikeičia ir skonis, aromatas.

 Naujausi
Archyvas

Polka

Derėjimo laikas: rugpjūčio antra pusė - spalio pabaiga (iki -5 l.C šalnų).

Derlingumas: labai derlinga.

Atsparumas: labai atsparios ligoms ir šalčiams. Remontantinės avietės, skirtingai nuo vasarinių, nekirmyja, todėl jų nereikia purkšti nuo kenkėjų.

Vaisiai: raudoni, dideli, saldūs. Uogos tvirtesnės už kitos plačiai auginamos remontantinių aviečių veislės "Polana" uogas.

Glen Ample

Derėjimo laikas: Labai ankstyva.
Derlingumas: labai derlinga.
Atsparumas: atspari ligoms ir šalčiams.
Vaisiai: labai dideli ir dideli, skanios, pakankamai transporabilios.

Avietės-gervuogės hibridas "Tayberry"

Derlingumas: labai derlinga.
Derėjimas: dera liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėn.
Vaisiai: labai dideli (iki 5 cm ilgio), tamsiai raudonos, bordo spalvos.
Krūmas: augus, stiebai siekia iki 3,5-4 m.
Veislės ypatybės: Lengvai auginama, išskirtinai desertinė, uogos tinkamos perdirbimui, šaldymui. 

Please reload

Patarimai

 

  • Sodinimas - pavasaris arba ruduo. Sodinukai sodinami į duobutes, kurių gylis atitinka šaknų ilgį. Pumpurai, esantys ant stiebų kaklelių, turi atsidurti 2–3 cm gylyje. Užbėrus puria žeme, sodinukai gausiai palaistomi ir pamulčiuojami. Viršutinė dalis nupjaunama, kyšoti iš žemės paliekami tik iki 15–20 cm aukščio stiebeliai. Nepersistenkite, nesodinkite sodinukų labai tankiai. Geriausiai avietės augs, jei atstumai tarp jų bus 1 m, o tarp eilių – 1,5 m. Atstumai tarp skirtingų veislių augalų – apie 2 m.

 

  • Tręšti pradedama trečiaisiais auginimo metais. Svarbu atsižvelgti į dirvožemio būklę ir augalų išsivystymą. Patartina tręšti kalio, magnio, fosforo, azoto trąšomis. Nepamirškite naikinti piktžolių. Galite naudoti herbicidus.

 

  • Avietės turi daug lapų ir negilią šaknų sistemą, todėl išgarina daug vandens ir yra labai jautrios sausrai. Jos laistomos retai, bet gausiai. Jei pavasaris sausas, avietės dažniau laistomos vegetacijos pradžioje ir intensyviai augant stiebams. Formuojantis ir nokstant uogoms dirvožemį patartina drėkinti nuolat.

 

  • Genėjimas - pavasarį išpjaunami silpni, pažeisti stiebai, paliekami tik 8–12. Skaitlingos atžalos gegužę pašalinamos, kai užauga apie 10–15 cm aukščio, paliekamos tik stipriausios. Antramečiai stiebai gaus daugiau šviesos. Be to, juos mažiau puls ligos ir kenkėjai, todėl derlius bus gausesnis. Nuskynus uogas pašalinami derėjusieji ir dalis nereikalingų jaunų stiebų. Taip augalai greičiau pasiruošia žiemai, juos mažiau puola ligos.

 

  • Remontantinių aviečių derėjimo laiką galima pakeisti. Visi stiebai nupjaunami vėlai rudenį ar anksti pavasarį. Kitais metais derės vienmečiai ūgliai. Jie rudenį duos vieną, bet gausesnį derlių. Derlius būna 10–12 proc. didesnis, kai remontantinės avietės genimos rudenį. Po derėjimo stiebai paliekami maždaug 20 cm ilgio.

 

© 2014-2022 noriuuogu.lt

bottom of page