top of page


Naujausi
Archyvas
Goji (Dygliuotasis ožerškis)
Lycium barbarum
Tradicinėje Kinų, Tibeto ir Indų medicinoje goji uogos jau daugiau nei 6000 metų naudojamos žmogaus organizmui stiprinti. Goji uogos turi: 2 kartus daugiau antioksidantų nei žalioji arbata, 3 kartus daugiau antioksidantų nei mėlynė ir net 5 kartus daugiau antioksidantų nei spanguolės.

N-Q 1
Derlingumas: labai derlingas.
Derėjimo laikas: spalio mėn.
Vaisiai: mažos, raudonos, blizgančios, labai saldžios.
Augumas: augus, iki 3 m aukščio.
Atsparumas: pakelia ir prisitaiko sausringais laikotarpiais, prisitaiko prie augimo vietos (toleruoja augimą vazonuose).
Veislės ypatybės: Kilmės šalis - Kinija, Ning-xia provincija, gali augti nuo 3 iki 10 klimato atšiaurumo zonos, lengvai auginamas ir prižiūrimas.
Please reload
Pripažįstama sveikiausia pasaulyje uoga
Dygliuotasis ožerškis ožerškis (Lycium barbarum arba Lycium chinensis) auga Kinijoje, Mongolijoje ir Tibeto Himalajuose. Vakaruose žinomos kaip "supermaistas". Šio pavadinimo goji uogos nusipelnė dėl itin turtingos sudėties. Goji uogose labai daug (rekomenduojama dienos norma arba arti jos) geležies, seleno, vitamino B2. Jos taip pat yra vitamino C, kalio, cinko šaltinis.
Patarimai sodinant:
-
Dygliuotasis ožerškis mėgsta saulėtą vietą, toleruoja ir dalinį pavėsį.
-
Dirvai nėra reiklus, tačiau svarbu, kad žemė nebūtų rūgšti (tinkamas ph nuo 6,8 iki 8,1). Jeigu jūsų žemė rūgštesnė, galite ją nurūgštinti gesintomis kalkėmis.
-
Augalas toleruoja augimą vazonuose, taigi galite auginti ir vazone prie namų, parinkus mažiausiai 20 l, gilesnį vazoną (kadangi šaknis linkęs leisti gilyn).
-
Jeigu sodinate ne vieną dygliuotąjį ožerškį, tarp augalų reikėtų palikti mažiausiai 60 cm tarpus.
Patarimai auginant:
-
Dygliuotojo ožerškio natūrali forma - krūmas, taigi norint išlaikyti medelio formą, reikėtų nukarpyti žemiau, nei formuojamas vainikas, esančias šakas.
-
Vainikas formuojamas pagrindinį stiebą nukirpus norimame aukštyje. Toje vietoje augalas pradės leisti šonines šakas ant kurių sekančiais metais nokins uogas. Auginant medelio forma reikalinga pastatyti atramą.
-
Palikus augti kaip krūmą dygliuotasis ožerškis suvešės, užimdamas iki 1,2 m. plotį.
-
Nuėmus derlių, nederėjusias šakeles reikėtų nukirpti, o vedusias vaisius - praretinti.
Daugiau apie dygliuotąjį ožerškį:
Dygliuotojo ožerškio uogos jau tūkstančius metų yra tradicinės kinų medicinos dalis. Kinų vaistininkai išrašo šias uogas kartu su kitomis žolelėmis ir medžiagomis įvairiomis kombinacijomis, priklausomai nuo ligos.
Kinai taip pat vartoja šias uogas profilaktiškai. Pavyzdžiui, šių uogų galima rasti arbatų mišinių ir net sriubų sudėtyje.Vakaruose rekomenduojama kasdien gerti nedidelę šių uogų sulčių porciją. Vietinėse sveikų produktų parduotuvėse taip pat rasite džiovintų dygliuotojo ožerškio uogų.
Kaip ir daugelis kitų uogų, jos yra saldžios ir turi šiek tiek kartumo. Jas galima valgyti vienas, įmaišyti į kokteilius ar naudoti gaminant maistą, kaip ir kitas uogas.
bottom of page