top of page

 Į e-parduotuvę

 Naujausi

Svarainis

Chaenomeles

Svarainio vaisiai turi daug vitamino C, organinių rūgščių, kalio, kalcio, magnio, fosforo, vario, geležies. Vaisių žievelėje yra eterinių aliejų, o sėklose - gleivių, riebiojo aliejaus, glikozidų, rauginių medžiagų ir krakmolo. Svarainio vaisiai padeda gydyti skrandžio sutrikimus, viduriavimą.

Japoninis svarainis

Derėjimo laikas: rugsėjo - spalio mėn.
Derlingumas: labai derlingas.
Atsparumas: atsparus šalčiams.
Vaisiai: dideli, kvapnūs. Turi gydomųjų savybių, naudojami medicinoje.
Veislės ypatybės: krūmas dygliuotas, užauga iki 1 m aukščio. 

Please reload

 

Patarimai sodinant

 

Svarainiai sodinami rudenį, ir kuo anksčiau rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje. Jeigu sodinukas vienų metų, šaknį būtinai reikia patrumpinti visu trečdaliu, kad šakotųsi. Iš kiekvieno svarainio vidutiniškai gaunama apie 3 kg vaisių.

 

Patarimai auginant

 

Kad krūmeliai būtų sveiki ir vešlūs, rudenį juos dera tręšti fosforinėmis trąšomis, o pavasarį – kaliu ir mėšlu arba kompostu. Jeigu krūmai silpni, pavasarį dar juos galima patręšti azotinėmis trąšomis.Svarainių šaknys neplinta į šonus, jos eina tik stačiai gilyn. Taigi nėra prasmės dėti trąšas toliau nei 20-30 cm nuo kaklelio, ten šaknų nėra. Krūmus galima genėti, arba ne. Genant – tankėja krūmas. Jeigu genime, kasmet palikime 2-3 naujas šakas ir šalinkime 2-3 senas. 7-8 metų senumo – būtinai išpjaukime, nes ant jų augalas jau nebekrauna žiedinių pumpurų.

 

 

Svarainių gydomosios savybės

 

Esant skrandžio uždegimui, senoliai gerdavo svarainio lapų antpilą:5 g lapų reikia užpilti stikline karšto vandens ir uždengus 15 minučiųpalaikyti verdančio vandens inde, o po 45 minučių perkošti ir vartotipo 2 valgomuosius šaukštus 3-4 kartus per dieną, prieš valgį. Antpiląšaldytuve galima laikyti 3 paras.Svarainio sėklų, kurių smulkinti nereikia, antpilu galima gydyti kosulį:10 g sėklų užpilti stikline karšto vandens ir 20 minučių palaikyti.

Archyvas

© 2014-2022 noriuuogu.lt

bottom of page